trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada web tasarımının ne olduğu, nasıl yapıldığı, fiyatına etkileyen unsurları ve tarafımızdan yapılan bir web sitesinin hangi süreçlerden geçtiği ile ilgili temel bilgiye sahip olacaksınız.

Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım, şahıs veya firmalar tarafından satışa sunulan ürün ve hizmetleri internet ortamında tanıtmak üzere yazılım tasarlamaktır. Bir başka deyişle; gerçek veya tüzel kişileri ve bu kişilerin sunduğu hizmet ve ürünleri sanal ortamda temsil etmesi için web sitesi tasarlama işine ve bu kapsamda yapılan çalışmalar bütününe ‘web tasarım’ denir. Belli bir hedef ve prensipler oluşturulan web tasarımın uygulamaya geçirilmesi, web sitesini meydana getirir.

Web Tasarımı Nasıl Yapıyoruz ?

Web tasarım hizmetimizi birçok ön araştırmayla temellendirerek yapıyoruz. Böylelikle web sitenizi firmanızın sektörel ve kurumsal kimliğini yansıtabilecek nitelikte tasarlıyoruz. Tasarımın tema, ikon, font, vektör, renk, çizgi gibi tüm detaylarına özen göstererek hedef kitlenize hitap eden bir bütünlüğe sahip olmasını sağlıyoruz. Tasarımlarımızda müşterilerinize her türlü cihazdan kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmanızı sağlayan mobil uyumluluk (responsive) özelliği vardır. Tasarımlarımız arama motorlarına uyumludur ve SSL sertifikasına sahiptir.

Bir Web Sitesinin Fiyatını Ne Belirler ?

Web tasarım hizmetinde fiyatlar, birçok faktöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Fiyat belirlemeye önemli etkide bulunan birçok özellik vardır ve bunların hepsi ayrı birer detay olarak farklı yaptırımları gerektirir. Nitelikli bir web tasarım şirketi, hizmet vereceği firmanın veya şahsın web tasarım ihtiyaçlarını analiz ederek ona göre teklif oluşturur. Biz Asya Web Tasarım Hizmetleri olarak talep ve beklentilerinize göre size özel web tasarım hizmeti veriyoruz.

Web Tasarımında Süreç Nasıl İşler ?

İlk görüşmede yapılacak web tasarım çalışmasını anlamaya, müşteriyi tanımaya çalışırız. Gerekli ön bilgileri, logoyu ve tasarımda kullanılacak görselleri aldıktan sonra web tasarım çalışmalarına başlanır. Önce yapılacak web sitesi çalışması için sektörel bir araştırma yapılır. Yurt içinde ve yurt dışında aynı sektörde yapılmış çalışmalar bilgi amaçlı incelenir. Müşterinin beklentileri doğrultusunda örnek çalışmalar iletir. Seçilen örnek üzerinden çalışma başlar. Aynı süreç içerisinde sitenin mobil versiyonu yapılır. Bir bütün halinde proje müşteriye sunulur. Gerekli onaylar alındıktan sonra web sitesi test edilir ve yayına açılır. Temel Seo, Cache Bellek, sitenin hızlandırılması gibi ayarlar yapıldıktan sonra yayın testleri yapılarak çalışma sonlandırılmış olur.

Whatsapp
Asya Tasarım
Asya Tasarım
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?